Звіт та перспективи розвитку

Адміністрація школи І-ІІІ ступенів № 306 Деснянського району міста Києва  продовжує реалізовувати сучасну державну політику в освітянській галузі з урахуванням сучасних тенденцій розвитку освіти та потреб учасників навчально-виховного процесу:

Заклад освіти був визнаний одним з кращих щодо організації правової освіти та виховання, у 2017-2018 році школа представляє Деснянський район у міському етапі Конкурсу на кращу організацію правової освіти та виховання. Шкільний проект «Система правової освіти та виховання» заслуговує на узагальнення та поширення серед закладів освіти Деснянського району міста Києва.

У школі продовжується ефективне впровадження проектів: мультипрофільне навчання, християнська етика в українській культурі.

- Продовжується реалізація здоров'язберігаючих технологій. Школа співпрацює з компанією «Нестле» по реалізації програми «Абетка харчування»

- З 2016 року школа бере участь у реалізації міської протиалкогольної програми «Сімейна розмова»

- Впроваджено внутрішкільний проект «Обдарована дитина», який сприяє розвитку системи для навчання та виховання обдарованих дітей, результатом чого є перемога команд учнів школи у розвивально-пізнавальних турнірах «Юніор», «Інтелект-турнір».

Навчальний процес у школі забезпечують 88 педагогічних працівників, з яких 65  мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 34- звання «старший вчитель», 20- звання «вчитель-методист», 3- звання «старший вихователь». Щороку збільшується кількісний склад учнів:

2016-2017 рік - 1326 учнів

2017-2018 рік - 1341 учень

Результати участі учнів школи в районних та міських олімпіадах та конкурсах: у 2017-2018 н.р. – 74 переможці. , в інших творчих конкурсах - 18 призових місць.

За 2016-2017 н.р. закінчили  навчання з високим рівнем знань 91 учень, 4 учнів 9-х класів отримали свідоцтва з відзнакою.

На базі навчального закладу у 2017-2018 н.р. проводились науково-практичні семінари для слухачів «Школи кадрового резерву заступників директорів навчальних закладів Управління освіти Деснянської  районної у місті Києві державної адміністрації», для вчителів району (англійська мова, фізкультура, історія, початкова школа), виїзні сесії для слухачів Програми ПК керівників навчальних закладів міста Києва, організаторами яких є адміністрація та вчителі закладу.

Школа працює над методичною темою: «Удосконалення педагогічної майстерності вчителя – важливий чинник для розвитку креативної особистості», що дає можливість забезпечувати комплексну інформатизацію навчального процесу та використовувати новітні інформаційні технології освітньої практики. Школа підключена до мережі Інтернет, має  три комп`ютерні класи, шість кабінетів з  мультимедійними комплексами, 11 кабінетів обладнано сучасними телевізорами, у 6 навчальних  кабінетах та бібліотеці встановлені комп’ютери з виходом до мережі Інтернет. З другого по одинадцятий клас вивчається курс інформатики.

У 2013 році школа отримала статус експериментального закладу регіонального рівня, що передбачає проведення експериментального педагогічного дослідження «Впровадження мультипрофільного  навчання в середній загальноосвітній школі» в період з  2013 по 2018 роки. Протягом року у закладі освіти проводяться внутрішні моніторинги навчальних досягнень учнів, які дають змогу визначити дієвість навчального експерименту, а проведення порівняльних моніторингів ЗНО та річного оцінювання учнів дозволяють побачити певні недоліки та розробити рекомендації щодо їх подолання.

У 2017-2018 н.р. у закладі проводилась апробація завдань ЗНО з біології серед учнів 11-х класів, які вивчають предмет на профільному та звичайному рівнях.

Враховуючи потребу духовного відродження України, школа покликана забезпечити наповнення всіх ланок навчально-виховного процесу змістом, який би допомагав педагогам виховувати душу, чесні і сильні характери, формувати сумління і громадянські чесноти: працьовитість, самопожертву, пошану до старших – і спонукав би школярів у єдності з Богом вирости корисними своєму народові. З 2014 року у школі триває регіональний експеримент «Вивчення курсу християнська етика в українській культурі у 5-9 класах», метою якого є розвиток духовності школярів, виховання моральних якостей, толерантного ставлення один до одного.

У школі на високому рівні ведеться громадянське та національно-патріотичне виховання молоді. Традиційними стали заходи : до циклу Різдвяних свят «Сяйво Різдвяних колядок», Дня матері, Дня добра, Дня миру, Дня сім’ї.

 Щороку традиційно проводяться патріотично-виховні заходи, присвячені пам’яті подій Революції Гідності та свободи, Дню Захисника Вітчизни, Дню пам’яті героїв Крут, Дню Соборності України, роковинам масової депортації цивільного населення Західноукраїнських областей і Криму, дням партизанської слави. Команда школи є постійною учасницею та отримала перемоги в окремих номінаціях військово-патріотичної гри «Сокіл («Джура»), пізнавально -розважального конкурсу-гри Козацькому роду нема переводу».

Школа не залишається осторонь історичних подій, які відбуваються в Україні. Увесь педагогічний колектив, учні та батьки вважають своїм громадянським обов’язком допомагати та підтримувати  бійців, що захищають нашу Батьківщину та свободу. Через волонтерів Благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд розвитку ідеології в Україні» та громадської організації «Всеукраїнське об’єднання «Коло Медіа»» в зону АТО постійно передаються малюнки та листи  учнів, солодкі подарунки, теплі речі, бензопила, маскувальні сітки ( близько 30 шт), плести які в позаурочний час приходять учні, вчителі та батьки школи. За значний особистий внесок у справу культурологічного забезпечення особового складу Збройних сил України, зміцнення морально-психологічного стану та підняття бойового духу військовослужбовців, які виконують завдання в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей Школа була нагороджена грамотою Головного Управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України та підписана генерал-майором О.Л. Грунтковським.

 У закладі освіти організовано доброчинну  роботу. Діти мають змогу долучатися до благодійної справи, проявити любов та милосердя до ближніх. Уже стало доброю традицією відвідувати мешканців спеціалізованого будинку для ветеранів війни та праці, громадян похилого віку, інвалідів, маленьких пацієнтів Центру дитячої кардіології та кардіохірургії при МОЗ України, вихованців притулку для неповнолітніх Оболонського району міста Києва, за що школі та особисто Галані Петрівні були неодноразово вручені подяки та грамоти  від цих організацій. 

 З метою посилення профорієнтаційної роботи серед учнів, школою укладені угоди про співпрацю з навчальними закладами міста: Національним педагогічним університетом імені М. Драгоманова, університетом «Крок», університетом ім. Б. Грінченка, Міжнародним університетом, Університетом культури і мистецтв, навчально-науковим інститутом підготовки фахівців для експертних та криміналістичних підрозділів Національної академії внутрішніх справ.

У закладі створено умови для підвищення кваліфікації і фахової майстерності педагогічних працівників. Організація та проведення атестації відповідає чинному законодавству та сучасним вимогам згідно з перспективним та річним планами роботи школи.

Педагогічний колектив тісно співпрацює з  Київським інститутом післядипломної освіти ім. Б. Грінченка: на базі школи проводяться наукові семінари та конференції для вчителів району та міста; вчителі беруть участь у підготовці та апробації шкільних підручників та навчальних програм.

Велика увага приділяється створенню у закладі освіти комфортних санітарно-гігієнічних умов для забезпечення навчально-виховного процесу: заміна вікон, меблів, освітлення, проведення косметичних ремонтів та інше. Значно зміцнилася матеріально-технічна база та інформаційне забезпечення: придбано носії криптографічного захисту інформації в системі дистанційного обслуговування «Клієнт Казначейства-Казначейство», підведена електронна система охорони закладу. Велика увага приділяється безпеці навчально-виховного процесу, а саме: впроваджується  соціальний проект «Розумна школа»  спільно з Інститутом прикладних технологій, Ощадбанком та американською компанією «Мастер-кард», в рамках якого безкоштовно у вестибюлі школи встановлені турнікети.

У колективі сприятливий соціально-психологічний мікроклімат, належні умови для розвитку творчих здібностей та зростання професійної майстерності вчителів школи, сформовано, згідно з вимогами часу, стратегію розвитку закладу освіти, яка ґрунтується на глибокому та всебічному аналізі кадрового, навчально-методичного та матеріально-технічного забезпечення навчально-виховного процесу.  Піклувальна рада підтримує впровадження усіх проектів, творчих задумів, екскурсійних програм, інноваційних проектів.

 

      Директор школи  № 306                                                                                                                      Г. Макітренко