Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

       Кожна проблема дорослої людини – це її особиста проблема . Але кожна проблема дитини – це водночас  проблема батьків і педагогів. Як допомогти дитині зорієнтуватися у цьому непростому світі, звикнути до нового колективу, як пояснити найрізноманітніші складні питання, як захистити її психіку від навантажень сучасного світу? Надійним помічником у цьому питанні завжди була та є дитяча література, адже читання – це той рятівний острівець, що допомагає вижити в розбурханому життєвому морі.

        Шкільна бібліотека є центром навчального закладу, навколо якого об’єднуються діти, вчителі й батьки, зацікавлені в активізації дитячого читання. В бібліотеці школи проводився Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів».

        З метою посилення ролі шкільної бібліотеки у відродженні читання як духовної потреби дитини, а також популяризації української книги, історії України, народних традицій , звичаїв були проведені наступні заходи.

- Бібліотечний урок

«Книга  всюди поруч з нами»

- Читацька конференція

«Дитина читає – Україна процвітає»

- Конкурс виразного читання

«Діти, що читають –майбутнє України»

- Бесіда

«17 причин читати дитячі книжки»

Рекомендаційний список літератури для батьків

«Читаємо всією сімєю»

(Книжки, які варто прочитати разом з дітьми)

§ Казки та новели Василя Сухомлинського

Кожна казка, кожне оповідання, написане для дітей і дорослих цим мудрим педагогом і письменником, розповідають читачам про неповторну красу життя, магічну силу доброти та чуйності у взаєминах між людьми, пробуджують у дітей бажання захистити слабшого, допомогти старшим.

§ Твори Наталі Забіли

Прекрасними казками Н.Забіли зачитується не одне покоління юних читачів. Боїться ваша дитина залишатися сама вдома – прочитайте їй про маленьку Ясю, яка знайшла собі цікаве заняття, коли мами не було вдома. Ваша дитина ледачкувата і не хоче вам допомагати – у пригоді стане «Казка про ліниву дівчинку». Твір «Дивовижні пригоди малого Юрчика» розповідає про хлопчика, який не дуже хотів учитися, а прагнув якомога швидше стати дорослим, адже дорослі можуть робити те, що їм захочеться .

§ Подібна тема гарно висвітлена в казці Євгена Шварца «Казка про загублений час» та Сергія Михалкова «Свято неслухняності».

§ Вірші Грицька Бойка

Хто з дітей любить добровільно слухати якісь серйозні повчання? Зовсім інша річ, якщо їм розказати  якусь смішну історію. Сміючись над пригодами невмійок, ледарів, плакс, діти непомітно для себе вчаться долати свої переживання та життєві негаразди .

§ «Дивачок – Насмішничок» Юлії Душинської

Польська письменниця розповідає про стосунки батьків і дітей – вередунів.

§ Оповідки Оксани Думанської

Описані ситуації дуже реалістичні й тому близькі дівчаткам і хлопчикам . У книжці є короткі підказки та поради до кожної життєвої ситуації.

§ «Терапевтичні казки» Марії Моліцької

У цих казках змальовано напівреальний, напіввигаданий світ – дійсність, яка є дитині найближчою.

§ «Хлопчик, якого подарували цуцику» Ганни та Петра Владимирських

Книга розкриває проблему самотності сучасної дитини.

§ «Великі пригоди маленької ПавуТинки»

Книжка має автобіографічний підтекст. Чимало перешкод довелося подолати ПавуТинці, та все ж , незважаючи ні на що, її мрія здійснилася.

§  «Спасибі Вінн-Діксі » Кейт Ді Камілло

Автор описує процес становлення особистості в підлітковому віці.

§ «Маленький вигнанець» Романа Брезіцького

Автор порушує низку гострих соціальних проблем.

§ «Мед для мами» Івана Малковича та Софії Ус

Це добра книжка для сімейного читання, вчить дитину бути обережною та уважною.